Hakkımızda

DOD

Bir Doğuş Otomotiv A.Ş. markası olan DOD – Doğuş Oto Değerlendirme, ikinci el araç alım, satım ve takas hizmetlerini, Türkiye genelinde yaygın yetkili satıcı teşkilatı ile gerçekleştirmektedir. Türkiye'nin ilk ve en büyük kurumsal ikinci el markası DOD, 1999 yılından bu yana sektörde güvenin sembolü haline gelmiş, geliştirdiği yeni projeler ve çalışmalar ile kurumsal ikinci el sektöründeki liderliğini sağlamlaştırmıştır.

Her marka, model ve yaşta araç alım, satım hizmetleri sunan DOD, Türkiye'de ilklerin markası olarak ikinci el araçlarda "Garanti" hizmeti sunan, satılan her aracı kaporta aksamından motor aksamına kadar tüm detaylarıyla "101 Nokta Kontrolü" ne tabi tutan, uzman personeliyle araç devir, noter ve ruhsat işlemlerini müşterilerinin adına gerçekleştiren, test sürüşü seçeneğine sahip, her bütçeye uygun ödeme kolaylıkları sunan ve müşterilerine ikinci el araç alıp satmanın rahatlığını özel DOD güvencesiyle sağlayan bir markadır.

1999 yılında pilot nokta olarak kurulduğu Kartal'da faaliyetlerine başlamış; 2000 yılında Gebze'de toplam 60 bin metrekarelik alana taşınarak faaliyetine devam etmiştir. Bu dönemde Türkiye'de ilk defa ikinci elde garanti hizmeti verilmeye başlanmış ve yine ilk kez açık artırma organizasyonları DOD tarafından düzenlenmiştir.
2003 yılında VDF’nin bünyesine katılarak büyümesini sürdürmüş ve operasyon merkezini Küçükbakkalköy'e taşımıştır. Aynı dönemde www.dod.com.tr 300.000 kayıtlı kullanıcıya ulaşmıştır.
2006 yılı başında Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. bünyesine katılmış, 2006 Ekim ayında 16.000m2'lik bir alana inşa edilen DOD City'yi, İstanbul Esenyurt'ta faaliyete geçirmiştir.
 

DOD, 28 ilde faaliyette bulunan 58 satış noktasıyla ikinci el araç alım - satım hizmeti vermeye devam etmektedir.